Czas wzrostu | European Apples From Poland

Nasz sad

| Best Apples

Czas wzrostu

Czas leci nieubłaganie. Widać to po wzroście owoców na drzewach. Według wstępnych obliczeń, w naszym sadzie zbiory rozpoczną się na początku września. Z jednej strony cieszymy się że to już ale z drugiej oznacza to koniec lata.

Czas wzrostu

Niestety. Wakacje zbliżają się do końca a w tym roku były wyjątkowo fajne ponieważ pogoda jak dotąd dopisuje. Jest ciepło ale nie za bardzo, od czasu do czasu popada deszczyk, który nawodni nasze plantacje. A propos nawadniania. Musieliśmy trochę pomagać drzewom w tym roku aby owoce wyrosły na dorodne i zadowoliły nawet najbardziej wybrednych zjadaczy jabłek. Nawadnianie w naszym gospodarstwie planowane jest precyzyjnie. Oznacza to, że decyzję o tym kiedy włączyć system nawadniania oraz jak długo nawadniać plantację, podejmujemy na podstawie odczytów ze elektronicznych urządzeń pomiarowych – czujników wilgotności gleby. Zapewniamy dzięki temu optymalny poziom wilgotności gleby i nie zużywamy wody w nadmiarze a tylko tyle ile roślinom jest potrzebne.

Czas wzrostu

Życie na wsi to nie tylko ciężka praca ale też wspaniałe widoki zachodzącego słońca na tle sadu lub tęczy na końcu której jeszcze niestety nie znaleźliśmy garnka ze złotem. Zapewne osłodziłby nam trud codziennej pracy ale sceneria jest wystarczającą nagrodą.