Jesień | European Apples From Poland

Nasz sad

| Best Apples

Jesień

Mamy już jesień. W tym roku liście zżółkły wyjątkowo wcześnie a jest jednocześnie ciepło więc możemy napawać się pięknymi widokami polskiej złotej jesieni. Kolejne zbiory mamy w końcu za sobą.

Jesień

W tym roku napotkaliśmy wiele przeciwności związanych z sytuacją wojenną u naszych sąsiadów. Pomimo jednak tychże utrudnień stanęliśmy na wysokości zadania i udało nam się zebrać przepyszne jabłka na czas. Niewielka część owoców trafiła do bezpośredniej sprzedaży jednakże większość owoców zostało zamknięte w specjalnie do tego przygotowanych chłodniach owoców, w których będą sobie leżakować przez najbliższe miesiące. Dokładnie tak. Wiele miesięcy w chłodniach ale nasi konsumenci nie muszą się martwić, że na wiosnę owoce z chłodni nie będą już tak dobrze smakowały. Jabłka przechowujemy w takich warunkach aby zachować ich wszystkie walory smakowe oraz parametry na niemalże niezmienionym poziomie.

Chłodnie owoców to w większości przypadków supernowoczesne olbrzymie lodówki, które oprócz tego że schładzają owoce do temperatury około 1.5 stopnia Celsjusza to jeszcze kontrolują atmosferę wewnątrz komór chłodniczych. Oznacza to, że w takich obiektach są specjalne urządzenia monitorujące i regulujące skład powietrza tak aby poziom tlenu w komorze chłodniczej wynosił tylko 1% a dwutlenek węgla około 1.5%. Taki skład atmosfery spowalnia procesy dojrzewania owoców przez co ich smak i jędrność można oferować również na wiosnę na niezmienionym poziomie.

Jesień

Olbrzymie lodówki to bardzo duże zużycie energii elektrycznej ale tu staramy się bilansować zużycie prądu za pomocą odnawialnych źródeł energii. Bardzo dużo sadowników korzysta z dobrodziejstw najnowszych technologii związanych z produkcją energii ze słońca aby obniżać swoje rachunki i być bardziej konkurencyjnym na rynku ale również żeby pozostawiać po sobie mniejszy ślad węglowy.