Marcin Lis Sadownik z zawodu i z pasji | European Apples From Poland

Nasz sad

| Best Apples

Marcin Lis

Sadownik z zawodu i z pasji. Reprezentuje 4 pokolenie sadowników w rodzinie i kontynuuje ponad 100-letnią tradycję swojego gospodarstwa zlokalizowanego w powiecie Grójeckim, zwanym największym sadem Europy.

Marcin Lis

Na 20 hektarach ziemi prowadzi nowoczesne sady, w pełni wyposażone w systemy nawadniania, ochrony przed przymrozkami oraz gradem. Gospodarstwo Marcina dostarcza rocznie 1000 ton owoców najwyższej jakości, które cieszą podniebienia nie tylko Polaków i Europejczyków, ale również smakoszy jabłek na całym świecie.

Marcin mówi o sobie: Kocham, to co robię. Widok sadów to najpiękniejszy widok, jaki mogę sobie wyobrazić. Codziennie rano wsiadam na skuter i objeżdżam swoje sady. Robię to nawet wtedy, kiedy nie muszę niczego doglądać – po prostu po to, żeby napawać się widokiem jabłoni i jabłek rosnących w zgodzie z naturą.

Marcin ma dwójkę dzieci, które pomagają w sadach, uczą się sadownictwa i w przyszłości staną się 5 pokoleniem prowadzącym rodzinne gospodarstwo.

Na naszym blogu Marcin przybliży Wam życie sadu. Będziecie mogli przez cały rok śledzić zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie, brać udział w sezonowych pracach, śledzić powstawanie jabłek od pierwszych pąków kwiatów aż po zbiór dojrzałych, soczystych owoców.

Zapraszamy do lektury.