W tym sezonie | European Apples From Poland

Nasz sad

| Best Apples

W tym sezonie

W tym sezonie warunki pogodowe podczas kwitnienia były niemalże idealne. Nie za zimno, nie za ciepło. Może odrobinę za sucho ale tak naprawdę możemy spodziewać się na jesieni obfitych plonów. Tuż pod koniec kwitnienia mieliśmy do czynienia z lokalnymi przymrozkami w ciągu dwóch nocy.

w tym sezonie zraszacze wody

Nie bez powodu mówi się o zimnej Zośce. Całe szczęście w naszym sadzie zainwestowaliśmy już dawno temu w ochronę przeciw przymrozkową. Były to bardzo kosztowne inwestycje ponieważ wymagały budowy sztucznych zbiorników wodnych ale częstotliwość występowania niskich temperatur w okresie około kwitnienia wymusiła na nas ten wydatek.

w tym sezonie zraszacze wody

To też dość ciekawe i niewiarygodne ale najlepszym sposobem na ochronę jabłoni przed przymrozkami wiosennymi jest zraszanie ich wodą w czasie kiedy temperatura spada poniżej zera stopni Celsjusza. Kwiaty i młode zawiązki jabłoni są bardzo wrażliwe na niskie temperatury i już 0 st. C może spowodować uszkodzenie kwiatów lub znaczący spadek jakości owoców. Drzewa, które polewane są wodą w trakcie przymrozków pokrywają się lodem tworząc niesamowity „księżycowy” krajobraz. Ponieważ w tym roku nie zanotowaliśmy aż tak niskich spadków temperatur to sopli na drzewach było trudno dostrzec ale za to sam widok zraszania sadu w porannych godzinach robi niesamowite wrażenie.

w tym sezonie zraszacze wody