W zgodzie z naturą | European Apples From Poland

Nasz sad

| Best Apples

W zgodzie z naturą

I znowu wszystko zaczyna się od nowa. Z wiosny każdy sadownik czuje, że żyje w cyklu z naturą. Wiosna dla jednych tak wspaniała pora roku kiedy to za oknem zaczynają śpiewać ptaki więc słychać jak natura budzi się do życia, tak dla innych to okres wzmożonych prac polowych gdzie praktycznie wszystko jest do zrobienia „na wczoraj”.

W zgodzie z naturą

Niekiedy natura bywa łaskawa i wiosna przychodzi powoli ale bywa że przestawienie z temperatur zimowych na wiosenne odbywa się tak szybko, że okres od momentu kiedy pękają pąki na jabłoniach do kwitnienia trwa zaledwie 3 tygodnie. W tym roku na razie wiosna jest nieśmiała i wyższe temperatury pojawiają się rzadko. Ta pora roku to wzmożone prace agrotechniczne: końcówka cięcia zimowego, sprzątanie po cięciu zimowym, zabiegi sanitarne ograniczające występowanie chorób, nawożenie oraz przygotowywanie instalacji lub urządzeń do zapobiegania skutków przymrozków wiosennych.


źródło: KPB Fruits

W większości jest to przegląd pomp i instalacji nawodnieniowych, które po okresie zimowym mogły ulec uszkodzeniu. Jest tych prac sporo ale człowiek nie czuje zmęczenia jak codziennie ma możliwość obserwowania jak natura budzi się do życia po zimie. No i nie może się doczekać kwitnienia, które już niebawem…