Wiosna to chyba najintensywniejsza pora roku dla wszystkich rolników | European Apples From Poland

Nasz sad

| Best Apples

Wiosna

Wiosna to chyba najintensywniejsza pora roku dla wszystkich rolników w tym również dla sadowników. Natura budzi się do życia. Coraz zieleniej robi się w sadach aż nadchodzi najpiękniejszy czas czyli kwitnienie.

Wiosna

Jabłonki pokrywają się biało-różowymi kwiatami co sprawia niemałą ucztę dla oczu (szczególnie dla romantyków). Sady wyglądają jakby były pokryte śniegiem. Cieszą się ludzie ale cieszą się i owady a w szczególności pszczoły.

Wiosna

Co roku w naszych sadach pojawiają się ule od zaprzyjaźnionych pszczelarzy. Taka współpraca daje obopólne korzyści ponieważ kwiaty naszych jabłonek są lepiej zapylone przez co wydają owoce lepszej jakości a pszczelarze uzyskują smaczny miód.

Wiosna

Ciekawostką jest to, że jabłonie do zapylenia potrzebują pyłek z drzew jabłoni ale innych odmian – są obcopylne. Dlatego też w naszych sadach posadziliśmy tzw. zapylacze czyli drzewka jabłoni innych odmian , których owoce nie nadają się do jedzenia ale pyłek z ich kwiatów idealnie do zapylania pozostałych kwiatów. Niektóry z tych zapylaczy przepięknie kwitną na czerwony kolor przez co daje to wspaniały kontrast barw w sadzie.

Wiosna