Zaczyna się czas wytężonej pracy | European Apples From Poland

Nasz sad

| Best Apples

Zaczyna się czas wytężonej pracy

Po raz kolejny zbliża się wielkimi krokami czas zbiorów. Jest to chyba najtrudniejszy okres w całym rocznym cyklu produkcyjnym. Te trudności wynikają głównie z tego, że w krótkim czasie trzeba zebrać mnóstwo owoców. To już jesień więc natura potrafi w tym czasie płatać figle i niekiedy zbiory odbywają się w trudnych warunkach kiedy pada deszcz i wieje wiatr.

Zaczyna się czas wytężonej pracy.

Coraz trudniej również jest z siłą roboczą. Okazuje się bowiem, że wszyscy chcą jeść smaczne jabłka ale niekoniecznie chcą je zrywać 🙂 . Całe szczęście rok do roku udaje nam się zerwać wszystkie owoce , które najpierw trafiają do chłodni owoców a potem dopiero na sortownie i do sklepów w których zakupów mogą dokonać pożeracze jabłek.

Zaczyna się czas wytężonej pracy.

Jak co roku zaczynamy chyba od najlepszej odmiany, którą jest Gala. Rodzajów czyli tzw. sportów Gali jest całe mnóstwo ale do najbardziej popularnych należy: Gala Brookfield, Gala Schnico, Gala SchnicoRed, Gala Val. Poza tym Galę rozróżnia się głównie na odmiany całe czerwone lub tzw. paskowane. Paskowane czyli takie których rumieńce są pasiaste. Kolejną odmianą do zbioru będzie Golden Delicious następnie Red JonaPricne i na koniec Red Delicious. Należy pamiętać że są też inne odmiany jak Ligol czy Szampion ale w naszym gospodarstwie już niestety nie występują.