Europejski jabłka z Polski, tak smakuje sukces | European Apples From Poland

Business Zone

Europejski jabłka z Polski – tak smakuje sukces

Witamy naszych biznesowych kontrahentów i miłośników polskich jabłek. W imieniu Unii Owocowej gwarantujemy najwyższej jakości towar i profesjonalną obsługę. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca przyniesie korzyści wszystkim stronom, będzie źródłem Twojego sukcesu oraz powodzenia europejskich owoców na rynkach w Tajlandii i Malezji. Jeżeli jesteś zainteresowany sprzedażą polskich jabłek lub chciałbyś uzyskać bliższe informacje na temat warunków kooperacji, prosimy o kontakt.

Unia Owocowa

Unia Owocowa jest obecnie największym w Polsce Stowarzyszeniem działającym na rzecz wspierania producentów i dystrybutorów owoców i warzyw. Nieustannie podejmujemy działania promujące polskie jabłka i wspierające ich eksport do wielu krajów na całym świecie. Przekonujemy konsumentów o doskonałej jakości polskich jabłek i wyjątkowym smaku owoców pochodzących z serca Europy. Jesteśmy biznesowym partnerem zagranicznych kooperantów i stroną ułatwiającą import najlepszych jabłek na Twój rynek.

Wymagające, handlowe normy jakości dla jabłoni w Unii Europejskiej

Oferowane przez nas jabłka spełniają surowe normy produkcji i transportu obowiązujące w Unii Europejskiej. Dzięki temu Klientom na całym świecie dostarczamy świeże, smaczne i zdrowe owoce najwyższej jakości.

Zgodnie Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1308/2013 z dnia 17 grudnia 2013 r. ustanawiającym wspólną organizację rynków produktów rolnych w odniesieniu do sektora owoców i warzyw oraz sektora przetworzonych owoców i warzyw jabłka są objęte szczegółowymi normami handlowymi. Normy te określają wymogi jakościowe po przygotowaniu i zapakowaniu owoców. Przedmiotem normy są jabłka dostarczane konsumentom w stanie świeżym.

Wymagania dotyczące jabłek

Jabłka przeznaczone do handlu powinny spełniać następujące warunki jakościowe, z zastrzeżeniem dopuszczalnych tolerancji:

 • Całe – owoce nie mogą mieć żadnych uszkodzeń mechanicznych i powstałych podczas zbioru.
 • Zdrowe – nie dopuszcza się produktów gnijących lub z objawami zepsucia, które czynią je niezdatnymi do spożycia.
 • Czyste – wolne od jakichkolwiek widocznych substancji obcych.
 • Wolne od szkodników.
 • Wolne od uszkodzeń miąższu spowodowanych przez szkodniki.
 • Wolne od jakichkolwiek obcych zapachów lub smaków.
 • Stan produktów musi umożliwiać im transport i przeładunek oraz dotarcie do miejsca przeznaczenia w zadowalającym stanie.

Europejski Zielony Ład

Produkcja jabłek jest jedną z głównych kategorii sektora owoców i warzyw w Unii Europejskiej. Zbliża się ona do 13 mln ton jabłek, co stanowi 16% światowej produkcji (dane z 2020 roku). Europejski system rolno-żywnościowy już teraz jest światowym standardem w zakresie bezpieczeństwa żywności, bezpieczeństwa dostaw, wartości odżywczych i jakości. Unia Owocowa wspiera realizację Europejskiego Zielonego Ładu, czyli unijnej strategii zrównoważonego wzrostu, obejmującej m.in. kwestie upraw owoców, mającej pozytywne przełożenie na zdrowie ludzi, społeczeństw i całej planety.

Strategia Europejski Zielony Ład zakłada produkcję żywności o wysokiej jakości, bezpiecznej dla konsumenta. To racjonalne gospodarowanie zasobami naturalnymi oraz prowadzenie działalności rolniczej w sposób odpowiedzialny społecznie. Dzięki temu nasi kontrahenci uzyskują dostęp do najlepszych jabłek na świecie!

Łańcuch dystrybucyjny

Cultivation

Cultivation

Wyjątkowy klimat, odpowiednie gleby, technologia upraw oraz wiedza i doświadczenie sadowników sprawiają, że polskie jabłka wyróżniają się wspaniałym smakiem i aromatem.

Picking

Picking

Nowoczesne metody zbioru jabłek gwarantują wydajność połączoną z wyjątkową delikatnością i troską o każdy owoc. Dzięki temu do Klientów trafiają piękne i smaczne jabłka.

Sorting

Sorting

Staranna selekcja grupuje jabłka m.in. pod względem wagi, wielkości i barwy. W zależności od jakości, na rynek trafiają owoce Klasy Premium, Klasy I oraz Klasy II.

Storage

Storage

Nowoczesne warunki przechowywania owoców sprawiają, że możemy się nimi delektować przez cały rok. Jabłka magazynowanie są w specjalistycznych chłodniach z kontrolowaną atmosferą.

Delivery

Delivery

Eksport jabłek do krajów azjatyckich odbywa się głównie drogą morską. Owoce transportowane są przeważnie w kontenerach chłodniczych i docierają do odbiorcy w pełni świeże.

Shop

Shop

Na każdym opakowaniu z jabłkami z Polski znajduje się etykieta, umożliwiająca m.in. identyfikację wysyłającego, pochodzenie produktu oraz specyfikację handlową.

Home

Home

Do Klienta trafia świeże i zdrowe jabłko z serca Europy. Polskie owoce uważane są za jedne z najsmaczniejszych na świecie, a ich zalety poznali już odbiorcy z wielu krajów!

Eksport jabłek z Europy na rynki w Azji realizowany jest drogą morską. Jabłka są przewożone w kontenerach chłodniczych z kontrolowaną wilgotnością powietrza i temperaturą. Każdy kontener pomieści około 21 ton owoców. Aby owoce dotarły na miejsce w nienaruszonym stanie, pakowane są w kartony typu buszel, które zapewniają jabłkom optymalne warunki podczas transportu. Zachowanie tzw. łańcucha chłodniczego zapewnia owocom świeżość od początku do końca podróży. Na stół Twojego Klienta trafia soczyste i aromatyczne jabłko prosto z Europy. Tak smaczne, jak zerwane przed chwilą z drzewa.

Miesiące dostępności odmian jabłek

 • I
 • II
 • III
 • IV
 • V
 • VI
 • VII
 • VIII
 • IX
 • X
 • XI
 • XII

Gala

Golden delicious

Najdared

Red chief

Red delicious

Red jonaprince

Kontakt

Napisz do nas:

  * pole wymagane